ĮDIEGTOS ELEKTRONINĖS DEMOKRATIJOS PASLAUGOS
Panevėžio miesto savivaldybė įgyvendino projektą „Elektroninės demokratijos priemonių sukūrimas ir plėtra Panevėžio miesto savivaldybėje“, vykdomą pagal Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ įgyvendinimo priemonę Nr. VP2-3.1-IVPK-05-R „Elektroninė demokratija: regionai“. Projekto įgyvendinimui iš Europos regioninio fondo ir LR valstybės biudžeto skirta 669501 Lt.
Projekto tikslas - sukurti elektronines demokratijos priemones Panevėžio miesto savivaldybėje.
Vykdant projektą 2010 - 2011 m.:
- įsigyta programinė, techninė įranga;
- sukurta nauja interneto svetainė, kurioje įdiegtos e-demokratijos paslaugos (el. informavimas, el. prenumerata, el. forumai, el. skundai, el. iniciatyvos, el. peticijos, el. apklausos, el. pranešimai, el. teisėkūra GIS informacijos viešinimas). Sukurta registracijos, balsavimo, diskusijų, posėdžių transliacijos sistema (Tarybos darbo modernizavimas);
- įdiegtos priemonės GIS informacijos viešinimui;
- įvykdytas Savivaldybės teisės aktų duomenų bazėje esančių dokumentų aktualizavimas ir nuasmeninimas.
Naudodamiesi Projekto metu sukurtomis paslaugomis gyventojai gali bendradarbiauti su Savivaldybės atstovais išreikšdami savo nuomonę informacinių technologijų pagalba, dalyvauti savivaldoje, priimant gyventojams aktualius sprendimus.
Naujoje Savivaldybės interneto svetainėje gyventojai gali ne tik gauti jiems aktualią informaciją, bet ir pareikšti nuomonę jiems aktualiais klausimais, taip savivaldybės darbuotojai bei Tarybos ir įvairių komitetų nariai sulaukia grįžtamojo ryšio iš gyventojų, turi galimybę geriau pažinti gyventojų poreikius bei problemas. Įdiegtų priemonių pagalba sudarytos palankios sąlygos Savivaldybės ir gyventojų dialogo užmezgimui, sprendimų priėmimas tampa labiau orientuotas į miestiečius ir jų poreikius.
Sudaryta galimybė stebėti Tarybos posėdžius, stebėti balsavimo rezultatus – tai skatina miesto savivaldybės veiklos skaidrumą, didina Savivaldybės darbuotojų atsakomybę prieš miesto gyventojus bei visos institucijos efektyvumą.
Naudotis Projekto metu įdiegtomis informacinių technologijų priemonėmis gyventojas gali nepriklausomai nuo savo buvimo vietos ar laiko.
Visų lyčių ir socialinių sluoksnių atstovai turi lygias galimybes dalyvauti, gauti informaciją ir naudotis šio projekto rezultatais. Projekto galutinis rezultatas orientuotas į esminių socialinių reikalavimų laikymąsi, nepriklausomai nuo lyties, rasės, tautybės ar socialinio sluoksnio. Sudarytos vienodos galimybės moterims ir vyrams dalyvauti projekto veiklose, naudotis jo rezultatais. Projekto rezultatais be jokių apribojimų gali naudotis visi norintieji ir turintys prieigą prie interneto.
Peticija - rašytinis arba elektroninis pareiškėjo kreipimasis į LR Seimą, Vyriausybę ar savivaldybės institucijas su reikalavimais ar siūlymais spręsti tokius klausimus: žmogaus teisių ir laisvių apsaugos ar įgyvendinimo, valstybės ir savivaldybės institucijų reformavimo, kitus svarbius visuomenei, savivaldybėms ar valstybei klausimus. Peticijų įstatymas