Spalio 1-ąją Panevėžyje pradedami jau 28-ieji Metų panevėžiečių rinkimai. Gyventojai kviečiami siūlyti kandidatūras žmonių, kurie savo veikla ir pasiekimais šiais metais prisidėjo prie miesto garsinimo, bendruomenės stiprinimo ar kitų svarbių sričių vystymo.
Kaip ir kasmet, bus renkami 5 Metų panevėžiečiai. Jie apdovanojami už miesto garsinimą šalyje ar užsienyje, švietimo ir mokslo, verslo, kultūros ir meno, sporto, aplinkosaugos ir kitų sričių, profesinius laimėjimus, nuopelnus, kompetenciją, labdaringą veiklą, paramą, finansinę pagalbą svarbiems miesto renginiams ar projektams, visuomeninę veiklą, bendruomeniškumo puoselėjimą ir skatinimą, miesto gražinimo, puoselėjimo, populiarinimo idėjas ir iniciatyvas, savanorišką veiklą, pilietiškumo ugdymą. Metų panevėžiečio vardas taip pat gali būti suteikiamas už viso gyvenimo nuopelnus. Šių metų laureatai bus pagerbti ypatinga dovana – skulptūrėlėmis, sukurtomis šviesaus atminimo skulptoriaus Juozo Lebednyko.
Kandidatus siūlyti gali miesto gyventojai, bendruomenės, įmonės ir organizacijos. Siūlydami kandidatą, nurodykite vardą, pavardę ir pateikite konkrečius nuopelnus per kalendorinius metus arba viso gyvenimo darbų aprašymą. Pasiūlymus galite pateikti keliais būdais:
Raštu pateiktas kandidatūras galite pristatyti į Savivaldybės priimamajį, 106 kabinetą.
Taip pat siūlymus galima palikti prie centrinio Savivaldybės įėjimo esančioje pašto dėžutėje (Laisvės a. 20).
Elektroniniu paštu [email protected].
Telefonu + 370 45 501 229.
Kandidatūras teikti galima iki gruodžio 1 d.
Primename, kad 2023-iųjų Metų panevėžiečiais tapo Juozo Balčikonio gimnazijos informacinių technologijų mokytoja ekspertė, vadovėlių autorė dr. Renata Burbaitė, Juozo Miltinio dramos teatro aktorius Albinas Kėleris, FK „Panevėžys“ vyriausiasis treneris Gino'as Lettieri's, Panevėžio muzikinio teatro vadovė Kotryna Nekrošiūtė ir karo pabėgėlė Daria Panina.
Metų panevėžiečių rinkimai – puiki galimybė įvertinti tuos, kurie savo darbais ir idėjomis įkvepia miestą, jo bendruomenę. Siūlykite kandidatus ir prisidėkite prie iškilių miesto asmenybių pagerbimo!
2024 m. siūlomų kandidatų sąrašas:
KĘSTUTIS TRUMPIS
Dziudo klubo „Ristis“ mokytojas ir treneris Kęstutis Trumpis yra ne tik aukščiausios kvalifikacijos specialistas, bet ir nuoširdus vaikų draugas bei užtarėjas. Jo ilgametė patirtis ir profesionalus požiūris ugdo jaunuosius sportininkus ne tik fiziškai, bet ir stiprina jų pasitikėjimą savimi, meilę sportui. Kęstučio atsidavimas kiekvienam ugdytiniui daro jį išskirtiniu treneriu, įkvėpėju, kuris padeda siekti aukščiausių rezultatų.
VITALIJA JALIANIAUSKIENĖ
Neetatinė laikraščio „Sekundė“ korespondentė Vitalija Jalianiauskienė – unikali Panevėžio kultūros metraštininkė. Nuo laikraščio įkūrimo ji parašė daugybę straipsnių apie miesto istoriją, asmenybes, pastatus bei gatves. Jos kūryba išsiskiria išliekamąja verte, populiarumu tarp skaitytojų ir švietėjiškumu. Vitalijos darbai yra kaupiami bibliotekose ir privačiose kolekcijose, juos vertins ateities kartos, tyrinėdamos Panevėžio istoriją. Šis ypatingas indėlis į miesto kultūrą daro V. Jalianiauskienę vertą ypatingo įvertinimo.
ALFRIDAS PAJUODIS
Lietuvos ir Berlyno (Vokietija) dailininkų sąjungų narys, skulptorius Alfridas Pajuodis garsina Panevėžį savo kūriniais, kurių yra ne vienoje pasaulio šalyje. Dalyvavimas tarptautiniuose simpoziumuose ir parodose nuo 1989 m. pabrėžia jo išskirtinį talentą bei reikšmingą indėlį į Panevėžio miesto garsinimą.
REMIGIJUS VILYS
Jaunimo orkestro „Aukštyn“ meno vadovas ir dirigentas Remigijus Vilys – talentingas pedagogas, kuris nuo 1993 m. reikšmingai prisideda prie Lietuvos kultūros vystymo, sėkmingai ugdo jaunosios kartos muzikinius gebėjimus. Jo vadovaujami projektai, renginiai ir seminarai garsina Panevėžį šalyje ir už jos ribų. Jo veiklą 2009 m. įvertino ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi.
VALDEMARAS SKUJA
„Lietuvos ryto“ TV operatorius, kuris parodė išskirtinį pilietiškumą padėdamas surasti be žinios dingusį paauglį. Savo darbais įrodė, kad pilietiškumas ir atsidavimas visuomenei gali keisti gyvenimus.
ZINA PAŠKEVIČIENĖ
„Lietuvos ryto“ TV korespondentę, kuri, kartu su komanda, parodė neabejingumą ir aktyviai prisidėjo prie dingusio paauglio paieškų sėkmės. Savo darbais įrodė, kad pilietiškumas ir atsidavimas visuomenei gali keisti gyvenimus.
LAURA KUCHALSKIENĖ
Panevėžio PRC „RoboLabas“ vadovė Laura Kuchalskienė – inovatyvių mokymo metodų lyderė. Jos mokiniai pelnė daugybę prizų nacionaliniuose konkursuose, dalyvavo robotikos varžybose ir projektų pristatymuose, projekte „Ateities inžinerija“ pelnė prizus už inovatyvius robotikos ir automobilių projektus. Laura prisideda prie jaunimo skatinimo domėtis technologijomis ir sėkmingai garsina Panevėžio vardą.
AURENTAS GRUBINSKAS
Gydytojas radiologas Aurentas Grubinskas yra vertinamas už profesionalumą ir atsidavimą pacientams. Kiekvienam pacientui gydytojas A. Grubinskas skiria ypatingą dėmesį, stengdamasis suteikti aukščiausios kokybės priežiūrą ir palaikymą.
RYTIS MYKOLAS RAČKAUSKAS
Architektas ir buvęs Panevėžio miesto meras, kurio vadovavimo metu įgyvendinti reikšmingi projektai ne tik pagerino miesto infrastruktūrą, bet ir sukūrė patrauklesnę gyvenamąją aplinką vietos gyventojams. R. M. Račkausko profesionalumas ir vizija prisidėjo prie Panevėžio, kaip modernaus ir inovatyvaus miesto, formavimo. „Stasys Museum“, kuris tapo Europos kultūros traukos centru ir nauju Aukštaitijos sostinės simboliu, buvo vienas ambicingiausių R. Račkausko projektų.
LIUDVIKA KNIZIKEVIČIENĖ
Gydytoja ir visuomenininkė Liudvika Knizikevičienė už darbą, visuomeninę veiklą ir istorinius tyrimus pelnė daugybę apdovanojimų. Svarbiausi jos pasiekimai – knyga „Pirmųjų Panevėžio bažnyčių ir Senamiesčio gatvės istorija“ ir aktyvi veikla, stiprinant valstybės pilietinę dvasią. Už gyvenimo nuopelnus ji apdovanota LDK Gedimino ordinu bei G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu. Kartu su vyru Petru Knizikevičiumi pelnė Nusipelniusių Lietuvos gydytojų nominaciją (2020 m).
JOLANTA VOKIETIENĖ
Vidaus ligų gydytoja Jolanta Vokietienė reikšmingai prisidėjo prie Panevėžio ir regiono medicinos paslaugų kokybės gerinimo. Jos vadovaujamas Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius tapo modernus ir pasirengęs operatyviai reaguoti į sudėtingiausias medicinines situacijas. Aktyviai organizuodama medicininius klasterius, pandemijos metu ji užtikrino kokybišką pacientų priežiūrą. Dėmesys pacientams ir gebėjimas suburti profesionalią komandą pelnė jai kolegų bei bendruomenės pagarbą. Ši kandidatūra taip pat įvertina jos indėlį į jaunųjų gydytojų ugdymą ir visapusišką atsidavimą medicinos profesijai.
STASĖ MELAIKIENĖ
Onkologė chemoterapeutė Stasė Melaikienė yra žinoma dėl nuoširdaus atsidavimo savo pacientams ir kolegoms. Jos šiluma ir empatija padeda sunkiai sergantiems pacientams ne tik išgyventi, bet ir rasti stiprybės kovoti. Ji – ne tik puiki gydytoja, bet ir įkvėpėja savo bendruomenei.
ALEKSANDRAS MICHELSONAS
Panevėžio sporto entuziastas Aleksandras Michelsonas buvo pirmasis futbolo klubo „Ekranas“ prezidentas, vadovavęs klubui jo aukso metais, vienas iš FK „Ekrano senjorai“ klubo steigėjų. Jis organizavo tarptautinius jaunimo futbolo turnyrus, steigė futbolo muziejų ir aktyviai dalyvavo labdaringoje veikloje. Jo remiama knyga „Panevėžio futbolas 1920–2020“ tapo reikšmingu miesto sporto istorijos liudijimu.
VAIDA ANDRIJAUSKAITĖ
„Stasys Museum“ direktorė Vaida Andrijauskaitė tapo svarbia miesto kultūros transformacijos figūra. Jos vadovaujamas muziejus pritraukė lankytojus iš visos Lietuvos ir užsienio, tapdamas Panevėžio kultūros simboliu. Profesionali lyderystė ir tarptautiniai projektai pavertė muziejų modernaus miesto vizitine kortele.
ASTA SAKALIENĖ
Pedagogė Asta Sakalienė garsėja išskirtiniais švietimo pasiekimais ir inovacijų diegimu, vertingos praktikos sklaida ir kūrybišku metodų taikymu ugdyme. Jos veikla įvertinta nacionaliniais ir tarptautiniais apdovanojimais, o jos vadovaujami projektai skatina švietimo pažangą. A. Sakalienė yra ne tik talentinga mokytoja, bet ir švietimo bendruomenės lyderė.
VYTAUTAS BOSAS
Odontologas ir burnos chirurgas Vytautas Bosas pelnė pagarbą už ilgametį darbą Panevėžio medicinos srityje. Jis išsiskiria profesionalumu, atsidavimu ir empatišku požiūriu į pacientus. Jo veikla prisidėjo ne tik prie gyventojų sveikatos gerinimo, bet ir naujos kartos specialistų rengimo.
ALINA RANCEVA
Triatlonininkė Alina Ranceva garsina Panevėžį ir Lietuvą pasaulinėje arenoje. Ji yra daugkartinė čempionė, pirmoji lietuvė, startavusi Pasaulio „Ironman“ čempionate. Pirmoji lietuvė moteris įveikusi dvigubo ir trigubo ultratriatlono distancijas. Šiais metais Prancūzijoje ji įveikė penkiagubą Ultrą triatlono distanciją. Alina ne tik puiki sportininkė, bet ir puiki trenerė, išugdžiusi Lietuvos čempionus, Lietuvos rinktinės narius, kurie garsina miesto vardą.
VITALIJA DZIURIČIENĖ
Vitalija Dziuričienė – inovatyvi švietimo lyderė, jau 32 metus vadovaujanti Panevėžio „Vyturio“ progimnazijai. Jos vadovaujama mokykla tapo lyderystės ir įtraukiojo ugdymo pavyzdžiu. Mokykla apdovanota nacionaline „Geros mokyklos“ nominacija, o jos patirtys analizuotos tarptautiniu mastu. Direktorės iniciatyvos reikšmingai prisidėjo prie švietimo pažangos Panevėžyje ir Lietuvoje.
STASYS EIDRIGEVIČIUS
Stasys Eidrigevičius – žinomas menininkas, kuris miestui padovanojo daugiau nei 3 mln. eurų vertės meno kolekciją, tapusią pagrindu 2024 m. atidarytam STASYS MUSEUM. Muziejus saugo jo kūrybinį palikimą ir tapo šiuolaikinio meno bei kultūrinio gyvenimo centru Panevėžyje. S. Eidrigevičiaus dovana – tai ne tik įkvėpimas ateities kartoms, bet ir stiprus pamatas miesto kultūros ateičiai. Jo įnašas į šiuolaikinį meną garsina Panevėžį ir Lietuvą tarptautiniu mastu.
GABRIELIUS MALDŪNAS
„Lietkabelio“ klubo krepšininkas Gabrielius Maldūnas garsėja ne tik sportiniais pasiekimais, bet ir aktyvia socialine veikla. G. Maldūnas sužaidė įspūdingą 500 nepraleistų rungtynių seriją, yra daugkartinis LKL ir KMT medalininkas bei 2022 m. Pasaulio krepšinio čempionato dalyvis. Jis organizuoja vaikų krepšinio stovyklas, įkvepia jaunuosius sportininkus ir yra tikras miesto ambasadorius.
MONIKA MINIOTAITĖ
Tarptautinių projektų lyderė Monika Miniotaitė reikšmingai prisidėjo prie Panevėžio modernizacijos, įgyvendindama pažangias strategijas ir stiprindama miesto įvaizdį tarptautinėje arenoje. Jos iniciatyvos, kaip Pramonės 4.0 kūrimas ir miesto strategijų įgyvendinimas, padėjo miestui tapti investicijų centru. Vadovaudama „Panevėžys NOW“, Monika organizuoja svarbius renginius ir stiprina miesto įvaizdį, kurdama inovatyvias iniciatyvas. Jos indėlis į miesto plėtrą daro ją viena svarbiausių Panevėžio vizionierių.
EGIDIJUS ŽUKAUSKAS
Panevėžio miesto dailės galerijos direktorius, reikšmingai prisidėjęs prie profesionalaus meno priartinimo miesto bendruomenei ir svečiams. Jo iniciatyva atgaivinta tarptautinė fotobienalė „Žmogus ir miestas“ tapo svarbiu kultūriniu renginiu, kuris garsina Panevėžį Lietuvoje ir už jos ribų.
Dr. SANDRA JAKŠTIENĖ
Panevėžio vietos veiklos grupės pirmininkė, reikšmingai prisidėjusi prie miesto bendruomeniškumo stiprinimo ir savanorystės populiarinimo. Ji demonstruoja aukštą kompetenciją dirbdama su bendruomenėmis, skatina naujų idėjų generavimą, atsakingai rengė Panevėžio miesto vietos plėtros strategiją ir motyvuoja gyventojus aktyviai dalyvauti projektuose. Dr. Sandra Jakštienė taip pat ypatingą dėmesį skiria vyresnio amžiaus žmonių įsitraukimui į projektines veiklas, kurios ne tik stiprina kompetencijas, bet ir yra skirtos psichinei ir emocinei sveikatai gerinti.
BRONIUS KAČKUS
Ilgametis Panevėžio miesto ekonomikos ir pramonės plėtros puoselėtojas. Dirbdamas Vykdomajame komitete jis reikšmingai prisidėjo prie miesto augimo, o savo aktyvia veikla „Vilniaus panevėžiečių klube Nevėžis“ ir leidiniais apie miesto istoriją užtikrino ne tik kultūrinį, bet ir istorinį palikimą.
ARVYDAS GUDAS
Menininkas ir fotografas, išsiskiriantis plačiu kūrybiniu spektru – nuo teatro scenografijos iki kino kostiumų dailės. Dirbdamas Juozo Miltinio dramos teatre nuo 2002 m., Arvydas Gudas užfiksavo daugybę ypatingų momentų, kurie praturtino miesto kultūrinį paveldą ir garsino Panevėžį.
NIJOLĖ MARČIULIONIENĖ
Ilgametė šeimos gydytoja, viena pirmųjų Panevėžyje įsisavinusi šeimos medicinos praktiką. Jos darbas ir dėmesys pacientams pelnė kolegų ir bendruomenės pagarbą, o aktyvus dalyvavimas asociacijose ir konferencijose prisidėjo prie medicinos pažangos mieste. „Profesionalumas, atsakomybė ir puikus humoro jausmas“ – taip ją apibūdina kolegos ir pacientai.
VYTAUTAS VAIČIKONIS
Irklavimo treneris ir buvęs Europos čempionas, daugiau nei dešimtmetį vadovaujantis stipriausiam Lietuvoje baidarių ir kanojų irklavimo klubui. Vytautas Vaičikonis savo patirtimi ir profesionalumu ugdo jaunuosius sportininkus, garsinančius Panevėžį šalies ir pasaulio arenose.
DALIA VAIČIKONIENĖ
Trenerė, dedikavusi savo veiklą jaunimo ugdymui ir motyvacijai. Trenerė auklėtinius ne tik moko irklavimo, bet ir ugdo vaikų pasitikėjimą savimi, atsakingumą bet ir gebėjimą užmegzti šiltus, draugiškus tarpusavio santykius. Drauge su Vytautu Vaičikoniu ugdo pasaulio ir Lietuvos čempionus, prisidėdama prie Panevėžio sporto tradicijų stiprinimo.
UGNĖ ZANEVIČIŪTĖ – AUDEJEVA
Šokių vadovė ir choreografė, savo darbais garsinanti Panevėžį Lietuvoje ir pasaulyje. 2024 m. jos vadovaujamos šokėjos Pasaulio IDF čempionate laimėjo dvi pirmąsias vietas, o Dainų šventėje „Kad giria žaliuotų“ ji dirbo vyriausiąja baletmeistere. Per 25 kūrybinio darbo metus ji sukūrė daugiau nei 100 šokių, tarp jų – 17 autorinių dainų šventėms. Jos vadovaujama šokių studija „FIVA“ nuolat pelno aukščiausius apdovanojimus tarptautiniuose konkursuose.
EVGENIJ VITOŠKO
Visuomenininkas ir savanoris, aktyviai remiantis Ukrainos kovą už laisvę. Nuo pirmųjų karo dienų jis, bendradarbiaudamas su Panevėžio organizacijomis, policijos veteranų asociacija ir Rotary klubo paramos fondu, surinko ir nugabeno paramą Ukrainos laisvės kovotojams bei nukentėjusiems civiliams. Jo organizuota parama – nuo maisto iki medicinos įrangos – pasiekė Ukrainos karius ir nukentėjusius civilius. Evgenij Vitoško veikla – tai ryžtingas solidarumo ir pagalbos pavyzdys ne tik miestui, bet ir visai Lietuvai.