Vadovo tribūna
Praėjusią savaitę vyko Panevėžio miesto savivaldybės tarybos posėdis. Apie jame svarstytus klausimus ir svarbiausius priimtus sprendimus – pokalbis su Panevėžio miesto meru Ryčiu Račkausku.
Tarybos posėdyje priimtas sprendimas pakeisti Panevėžio miesto 2024–2026 m. strateginio veiklos plano socialinės ir ekonominės plėtros programas. Kodėl šias programas reikėjo koreguoti?
Kuriame vis jaukesnį, gražesnį, kiekvienam gyventojui patogų gyventi miestą, tad miesto biudžetas planuojamas ir projektai įgyvendinami atsižvelgiant į gyventojų poreikius ir strateginius tikslus. Šių metų sausį patvirtinome biudžetą, o dabar, sulaukę papildomų lėšų iš valstybės biudžeto ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų, turime patikslinti kai kurias programas.
Daugiausia lėšų – 60 tūkst. 300 Eur – iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų papildomai skiriama projektui „Jungtys“, kurį planuoja įgyvendinti Panevėžio atviras jaunimo centras. Siekiame užtikrinti profesinio orientavimo paslaugų teikimą įvairaus amžiaus mokiniams bendrojo ugdymo, profesinio mokymo ir kitose švietimo įstaigose, todėl įgyvendiname projektą „Karjeros specialistų tinklo vystymas“. Tam papildomai skirta 32 tūkst. 400 Eur.
Kad ir kaip tikime ir laukiame Ukrainos pergalės, tačiau šioje broliškoje šalyje vis dar tęsiasi brutalus karas. Todėl papildomai 9 tūkst. 500 Eur skirti padengti būsto nuomos išlaidas Ukrainos žmonėms, iš gimtosios šalies pasitraukusiems dėl Rusijos federacijos vykdomos karinės agresijos.
Panevėžio miesto savivaldybė pripažinta žaliausia savivaldybe Lietuvoje, mieste įgyvendinama tvarios plėtros strategija, parengtas darnaus judumo planas, įgyvendinamos įvairios žaliosios iniciatyvos. Galbūt šiame Tarybos posėdyje priimtas svarbus klausimas, susijęs su klimato kaita?
Kuriame ekologiškais ir darniais principais grindžiamą miesto modelį, ateitį planuojame ekonomiškai pagrįstais, miestui naudingiausiais sprendiniais, įgyvendindami ilgalaikius darnumo ir ekologijos principus. Vadovaudamiesi Panevėžio miesto tvarios plėtros strategija išnaudojame miesto kompaktiškumą ir siekiame užtikrinti bevariklio transporto sistemos vientisumą, turime išvystytą dviračių takų tinklą, o energetikos srityje mūsų savivaldybė lyderiauja elektromobilių įkrovimo stotelėse esančių prieigų skaičiumi. Ekologijos ir tvarumo tendencijų laikysimės ir ateityje. Šiame Tarybos posėdyje patvirtinome dar vieną miestui svarbų dokumentą – prisitaikymo prie klimato kaitos planą, kuris savivaldybei padės laiku susiplanuoti priemones, didinančias atsparumą klimato kaitos poveikiui ir mažinančias ekstremaliųjų hidrometeorologinių reiškinių daromą žalą.
Miestas atsinaujina, gražėja – kaip sekasi įgyvendinti investicinius projektus?
Tikiu, kad akivaizdžius Panevėžio pokyčius pastebi visi gyventojai – tiek panevėžiečiai, tiek miesto svečiai. Visai neseniai gyvenome „Stasys Museum“ atidarymo nuotaikomis – Panevėžys tapo matomu šalies ir pasaulio kultūros žemėlapyje. Džiaugiamės, kad jau visai nebedaug liko laukti ir bus baigti Panevėžio autobusų stoties rekonstrukcijos darbai, sėkmingai kyla modernus kompleksinių paslaugų centras negalią turintiems vaikams ir jų šeimos nariams – „Harmonijos miestas“, pradėti dengto futbolo maniežo statybos darbai, tęsiami tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) standartus atitiksiančio daugiafunkcio sporto ir sveikatingumo centro „Aukštaitija“ rekonstravimo darbai – kyla priestatas, kuriame bus įrengtas 10-ies takelių, 50 metrų ilgio tarptautinius standartus atitinkantis baseinas. Tarybos nariai pritarė dar 5 naujų investicinių projektų įgyvendinimui. Džiaugiuosi, kad mūsų mieste sėkmingai įgyvendinami jau pradėti projektai, o atsiradus galimybei, imamasi naujų – miestas keičiasi. Panevėžys nestabdo ir juda pirmyn!
Dėkojame už pokalbį!
Komunikacijos skyrius