Skaitmeninę Panevėžio istoriją pernai papildė 140 dokumentų
Kraštotyros muziejus apibendrino 2011 metų skaitmeninės Panevėžio istorijos bibliotekos veiklos rezultatus.
Iš viso buvo paskelbta 140 dokumentų (1513 kopijų). Intensyviai skelbti archyviniai šaltiniai, paviešinti detalūs Lietuvos valstybės istorijos archyve saugomi 1812 m. Baisogalos, Pašušvio, Krekenavos, Ramygalos, Pušaloto, Pumpėnų, Šeduvos, Smilgių, Naujamiesčio ir Panevėžio parapijų žemėlapiai. Daugeliu atvejų tai pirmieji kaimų, dvarų, palivarkų, malūnų ir karčemų pažymėjimai žemėlapiuose.
Paskelbta nemažai tame pačiame archyve saugomų Panevėžio vyskupijos fondo dokumentų, kuriuose yra žinių apie regiono katalikiškų organizacijų veiklą, kunigų biografijų detalių.
Kadangi 2011 m. minėtos G. Petkevičaitės-Bitės 150-osios gimimo metinės, paskelbta dalis muziejuje saugomų jos dokumentų: užrašų knygučių, atvirlaiškių pluoštas.
Bibliotekos senųjų leidinių skyrius pasipildė 36 pozicijomis: rezistenciniais leidiniais iš asmeninės Romo Kauniečio kolekcijos, retais leidiniais iš Panevėžio vyskupijos fondo, G. Petkevičaitės-Bitės kūriniais. Informatyviausia šio skyriaus publikacija – 1923 m. Lietuvos gyventojų surašymo Panevėžio, Biržų-Pasvalio ir Rokiškio apskrityse duomenys.
Greičiausiai bibliotekoje pildytas „Kraštiečių“ skyrius pildėsi. Tai Petro Juknevičiaus, Stasės Mikeliūnienės ir Broniaus Mažylio nuopelnas. Dabar jame yra 176 biografijos. Krašto istorijos skyrius prasiplėtė 4 pozicijomis.
2012 m. sausio 1 d. duomenimis, skaitmeninėje bibliotekoje buvo skelbiamas 551 dokumentas (5807 kopijos).
„Dėkojame visiems bibliotekos autoriams ir partneriams už bendradarbiavimą, o skaitytojams linkime surasti tai, kas jiems svarbu“, - sako Kraštotyros muziejaus ryšių su visuomene ir lankytojų aptarnavimo specialistė Raimonda Moncevičiūtė.
Skaitmeninė Panevėžio istorijos biblioteka - nuo 2007 m. Kraštotyros muziejaus vykdomas projektas. Jo tikslas - viešai skelbti krašto praeities dokumentus ir istorikų tyrinėjimus. Biblioteka skelbiama www.paneveziomuziejus.lt/skaitmeninebiblioteka .
Ryšių su visuomene skyriaus ir Kraštotyros muziejaus inf.