Panevėžio muzikos mokykla 76-uosius mokslo metus pasitinka Broniaus Vaidučio Kutavičiaus vardu
G. Kartano nuotr.
Panevėžio miesto muzikos mokyklos bendruomenei šventė – įstaiga 76-uosius mokslo metus pasitinka vieno žymiausių moderniosios muzikos kūrėjų, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino IV laipsnio ordino, Karininkų kryžiaus kavalieriaus, kompozitoriaus, pedagogo Broniaus Vaidučio Kutavičiaus vardu. Siekiant pažymėti šį muzikų bendruomenei svarbų įvykį, surengtas šventinis renginys, kuriame prisiminimais dalijosi svečiai, maestro artimieji.
„Broniaus Kutavičiaus kūryba jau daugelį dešimtmečių skamba visoje Lietuvoje, jos aidai siekia ir tarptautinę erdvę. Unikalūs muziko kūriniai prisidėjo prie Lietuvos kultūros ir tapatybės formavimo, o nuo šiol jo vardas dar labiau įsitvirtins mūsų miesto kultūriniame gyvenime. Suteikdami mokyklai šio iškilaus kompozitoriaus vardą, įsipareigojame puoselėti jo vertybes – kūrybiškumą, inovatyvumą ir meilę muzikai. Linkiu visai mokyklos bendruomenei semtis įkvėpimo iš Broniaus Kutavičiaus kūrybos ir darbų. Tegul tai bus impulsas siekti meninio tobulumo ir ugdyti talentingus jaunuosius muzikus, kurie garsins Panevėžį ir Lietuvą, kūrybingai tęsdami kompozitoriaus pradėtą darbą. Gražios šventės ir skambių akimirkų!“, – sveikinimo žodį sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.
Bronius Vaidutis Kutavičius – ryškiausia Lietuvos muzikos kultūros figūra, lietuviško minimalizmo pradininkas. Jo sukurta muzika vertinama ne tik Lietuvoje, bet ir atliekama įvairiuose šiuolaikinės muzikos festivaliuose užsienyje.
Panevėžio Broniaus Vaidučio Kutavičiaus muzikos mokykloje ugdomi jaunieji muzikantai ir šokėjai. Čia mokoma groti styginiais, pučiamaisiais, tautiniais instrumentais, akordeonu ir sintezatoriumi, fortepijonu, chorinio dainavimo, džiazo, populiariosios muzikos atlikimo, šokio. Mokykloje veikia jaunučių ir jaunių, jaunuolių chorai, styginių instrumentų ansamblis bei orkestras, tautinių instrumentų orkestras, kanklininkių ansamblis „Ašarėlė“, pučiamųjų orkestras, akordeonistų ansamblis, saksofonistų studija, popchoras, lietuvių liaudies šokio ansamblis „Pynimėlis“. Nuo šių metų rugsėjo 1-osios mokykloje atidaryta ir teatrinio ugdymo klasė. Mokykloje mokosi per 860 mokinių, kuriuos ugdo 76 pedagogai, iš jų 11 – ekspertų.
Komunikacijos skyrius