Parengtas leidinys apie psichologinės pagalbos vaikams galimybes Panevėžyje

Panevėžio apygardos teismas parengė ir išleido informacinio pobūdžio leidinuką „Psichologinės pagalbos vaikams, dalyvaujantiems ikiteisminiame tyrime ir teismo procese, prieinamumo galimybės Panevėžio mieste“. Leidinyje pateikiama susisteminta informacija apie Panevėžyje esančias įstaigas, kuriose vaikai gali gauti nemokamą psichologinę pagalbą.
Panevėžio apygardos teismo psichologas Nerijus Ogintas sako, kad ši informacija aktualiausia įstaigoms, kurios dalyvauja vaiko apsaugos procese, t. y. policijai, prokuratūrai, vaiko teisių apsaugos skyriui, mokykloms, sveikatos priežiūros įstaigoms, darželiams, taip pat šeimoms.
„Kaip žinia, dėl savo raidos ar pažintinių gebėjimų ypatumų vaikai yra jautresni liudytojai. Todėl svarbu pasirūpinti, kad ikiteisminiame tyrime ar teismo proceso metu dalyvaujantis vaikas turėtų galimybę gauti tinkamą psichologinę pagalbą“, – įsitikinęs psichologas.
Specialisto teigimu, psichologinės pagalbos užtikrinimas padeda vaikui lengviau išgyventi teismines procedūras ir, kiek tai įmanoma, apsaugoti jį nuo pakartotinės traumos. Pagalbos sulaukęs vaikas geriau jausis apklausos metu, tiksliau papasakos įvykio aplinkybes.
Vaiko apklausoje dalyvaujantis teismo psichologas rūpinasi vaiko savijauta, parodymų surinkimu ir tuo, kad parodymai būtų surinkti tinkamai, tačiau apklausos sėkmę lemia ne vien gerai atliktas teismo psichologo darbas, bet ir įvairių institucijų rūpinimasis vaiku dar iki jo apklausos, teismo proceso metu ir jam užsitęsus.
N. Ogintas atkreipia dėmesį į tai, kad leidinyje išvardytų pagalbą teikiančių įstaigų specifika skiriasi. Vienur didesnis dėmesys skiriamas konsultacijoms, kitur pagalba orientuota į krizių įveikimą, dar kitur – į psichologinės paramos ar kasdienio popamokinio užimtumo teikimą ir pan.
Tikimasi, kad informacijos apie Panevėžio mieste veikiančius psichologinės pagalbos teikėjus surinkimas ir koncentruotas pateikimas vienoje vietoje padės institucijoms parinkti tinkamiausią pagalbos vaikui teikimo būdą ir užtikrins efektyvesnį tarpinstitucinį bendradarbiavimą bei sklandų ir veiksmingą darbą psichologinės pagalbos vaikui teikimo procese.
Visos psichologinę pagalbą teikiančios Panevėžio įstaigos leidinuke suskirstytos į tris grupes:
švietimo įstaigos, asmens sveikatos priežiūros įstaigos ir socialinių paslaugų teikimo įstaigos.
Prie kiekvienos įstaigos nurodyti psichologinės pagalbos teikėjų kontaktai, darbo laikas, paslaugų sritys, kita aktuali informacija.
Pagal Panevėžio apygardos informaciją parengė Komunikacijos skyrius