Pirmoji Panevėžio biblioteka kviečia švęsti 95-ąjį gimtadienį
.jpg)
Šiemet G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka - pirmoji valstybinė Panevėžio biblioteka - mini išskirtinį, 95-ąjį, gimtadienį. Pirmąjį skaitytoją ji priėmė 1922 m. rugsėjo 1 d. Nuo tada biblioteka tapo svarbiu Panevėžio ir jo krašto kultūros židiniu, telkiančiu ne tik skaitytojus, bet buriančiu visą iškiliąją Panevėžio miesto inteligentiją.
Visus 2017-uosius biblioteka būrė bičiulius - šalies muziejus, galerijas, bibliotekas. Lankytojai galėjo susipažinti su išskirtinių institucijų fondais, parodomis, bendruomene, veikla ir kt.
Lapkričio 30 d. šią renginių plejadą vainikuos bibliotekos 95-ojo gimtadienio šventė. 17 val. J. Miltinio dramos teatre vyks dramos ,,Kelio pradžia“ premjera (režisierius Gintautas Žiogas), naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO šventinis koncertas (meno vadovas ir dirigentas Gediminas Gelgotas). Šventė organizuojama kaip padėka bibliotekos bičiuliams – skaitytojams, lankytojams, globėjams, partneriams, mecenatams, rėmėjams.
„Mums visada malonu su Tamsta susitikti ir išgerti stiklinę arbatos“ - senųjų Panevėžio inteligentų – Julijono Lindės-Dobilo, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės, Elžbietos Jodinskaitės – stiliumi kviečia biblioteka.
Lapkričio 30 d. biblioteka ir jos padaliniai dirbs iki 15 val. Įėjimas į renginį su kvietimais, jų galima pasiimti bibliotekos registratūroje (Respublikos g. 14).
Parengė Komunikacijos skyrius



