Panevėžyje – „Vasaros knygų fiesta“: renginiai ir mugė visą dieną
.jpg)
Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka skelbia „Vasaros knygų fiestą“ – birželio 9 d. nuo 11 iki 19 val. Laisvės aikštėje naujausius leidinius pristatys šalies leidyklos ir šurmuliuos knygų mugės renginiai.
Šįkart mugės išskirtinumas – edukacijų vaikams pagal knygas gausa ir knygų pristatymų renginiai.
Bendrauti kvies vaikams rašančios rašytojos Liuda Petkevičiūtė ir Rasa Dmuchovskienė. Su dailininke Živile Jackūnaite-Šantariene dalyvausite dirbtuvėse „Namelis Mėnuliui“. Net kelių valandų edukacijoje „Bitelė Ratuto“ vaikai galės linksmintis kaip mūsų seneliai: žaisti, šokti, dainuoti.
Knygų pristatymo renginiuose sutiksime ukrainiečių rašytojo psichiatro Oleho Romančuko jaudinančią knygą „Lakštingala su vienu sparnu“ apie šeimas, auginančias specialiųjų poreikių turinius vaikus. Taip pat sovietinės Lietuvos okupacijos realijas atveriantį Loretos Jastramskienės romaną „Visada, Tėve, bus Amerika“.
Su krašto istorijos tyrinėtoja, daugelio knygų autore, 2000-ųjų Metų panevėžiete Joana Viga Čiplyte kalbėsimės jos parašytų knygų temomis: apie Panevėžio žydų istoriją, garsius diplomatus ir kūrėjus dailininką Kazį Naruševičių, knygnešį ir knygininką Juozą Masiulį.
Renginys vyks ir mugės išvakarėse. Birželio 8 d. susitiksime su garsia iš Panevėžio krašto kilusia dailininke ir scenografe Sofija Kanaverskyte.
Kaip visada – mugės lankytojai galės įsigyti ir naujausių, ir senesnių leidinių leidėjų kainomis.
PROGRAMA
Birželio 8 d. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji bibliotekos konferencijų salė
17.15 val. Sofijos Kanaverskytės prisiminimų knygos „Gyvenimas gražus“ pristatymas, susitikimas su autore. Moderuoja filosofas, rašytojas dr. Arvydas Juozaitis
Birželio 9 d. 11–19 val.
Laisvės aikštė
13 val. „Vasaros knygų fiestos“ atidarymas.
Vaikams
13.10 val. Kūrybinės dirbtuvės „Namelis Mėnuliui“ su dailininke Živile Jackūnaite-Šantariene 5–10 m. vaikams
14 val. Liudos Petkevičiūtės knygų „Rainis Atbulainis“, „Cipcipukas Keberiokštas“, „Voveriukas Tindiriukas“ ir kitų pristatymas
14.30 val. Rasos Dmuchovskienės knygos „Skruzdėliukas Nežiniukas“ pristatymas
17–19 val. Edukacinis užsiėmimas „Bitelė ratuto“ ikimokyklinukams ir 1–5 klasių mokiniams. Linksminsimės kaip mūsų protėviai: žaisime lietuvių liaudies žaidimus, ratelius, dainuosime liaudiškas dainas, šoksime, minsime mįsles, klausysimės patarlių, pažinsime tautinių drabužių raštus.
Vedėjai – G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos edukatoriai.
Knygų pristatymai
15 val. Oleho Romančuko (Ukraina) knygą „Lakštingala su vienu sparnu“ pristatys Tikėjimo ir šviesos bendruomenės Panevėžyje vadovė Jurgita Gurklienė ir „Magnificat leidinių“ komunikacijos vadovė Inga Čiuberkytė.
15.30 val. Loretos Jastramskienės romano „Visada, Tėve, bus Amerika“ pristatymas, susitikimas su autore.
16 val. Susitikimas su Panevėžio krašto istorijos tyrinėtoja, istorike Joana Viga Čiplyte. Moderuoja visuomenininkė Albina Saladūnaitė.
G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos inf.



