PANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖS 2023 METŲ UŽIMTUMO DIDINIMO PROGRAMOS ĮGYVENDINIMO APŽVALGA
Panevėžio miesto savivaldybės 2023 metų užimtumo didinimo programos (toliau – Programa) įgyvendinimas baigtas2023 m. gruodžio 15 d. Sudėtinės Programos dalys: laikinųjų darbų organizavimas (toliau – Priemonė) ir atvejo vadybos paslaugų (toliau – Paslaugos) teikimas, skirtas savivaldybės gyventojams, atitinkantiems Lietuvos Respublikos užimtumo įstatymo 48 straipsnio 2 dalimi nustatytas sąlygas (toliau – Tikslinė grupė).
Tikslinės grupės asmenys sudaro didžiąją dalį visų Užimtumo tarnyboje registruotų Panevėžio miesto bedarbių. Vyresni kaip 40 m. asmenys sudaro daugiau nei 40 proc. visų registruotų bedarbių.
Pagrindiniai Programos tikslai:
- siekti Tikslinės grupės asmenų tvaraus užimtumo;
- mažinti Tikslinės grupės asmenų piniginės socialinės paramos gavėjų skaičių.
Programa finansuojama iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto specialiųjų tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams skirtų lėšų valstybinėms funkcijoms vykdyti pagal Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 7 straipsnio 18 punktą (valstybės perduota savivaldybėms funkcija – dalyvavimas rengiant ir įgyvendinant darbo rinkos politikos priemones ir gyventojų užimtumo programas. Programa įgyvendinta asmenims:
- teikiant šias Paslaugas: socialinių įgūdžių ir (ar) motyvacijos dirbti įgijimo ar atkūrimo, šeimos nario ar kartu gyvenančio asmens priežiūros ar slaugos, skatinimo grįžti į darbo rinką įsiskolinimų turintiems asmenims ir kitų kliūčių šalinimo siekiant tvaraus užimtumo užtikrinimo;
- vykdant Priemonę – laikinųjų darbų organizavimą.
Įgyvendinant Programą Paslaugas suteikė 2 paslaugų teikėjai ir jas gavo 97 asmenys. 11 asmenų suteikta pagalba dėl informacijos suteikimo apie spec. nuolatinės slaugos poreikio nustatymą ir (ar) paskyrimą teismo globėjais (rūpintojais). 25 dalyviai baigė dalyvauti Programoje, 2 dalyviai įdarbinti.
Paslaugoms iš valstybės biudžeto specialiųjų tikslinių dotacijų panaudota 24 916 Eur lėšų.
Socialinių įgūdžių ugdymo paslaugose dalyvavo 75 asmenys, įvyko 508 užsiėmimai.
Teisines paslaugas gavo 44 asmenys, įvyko 118 konsultacijų.
Organizuota 11 atvejo komandos posėdžių.
Įgyvendinant Priemonę dėl laikinųjų darbų organizavimo Panevėžio mieste paraiškas teikti buvo kviečiamos Panevėžio savivaldybės įmonės, akcinės bendrovės, uždarosios akcinės bendrovės, socialines paslaugas teikiančios įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, ne pelno siekiančios įstaigos, asociacijos, labdaros ir paramos fondai bei biudžetinės ir viešosios įstaigos, kurių valdyme dalyvauja Savivaldybės administracija, verslo įmonės, kurios veiklą vykdo Panevėžio mieste.
Programai įgyvendinti 60 organizacijų pateikė paraiškas dėl laikinųjų darbų organizavimo Panevėžio mieste. Atlikus paraiškų administracinį ir kokybinį vertinimą atrinkta 51 organizacija. Atsižvelgiant į Panevėžio miesto savivaldybės (130 000 Eur) ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto specialiųjų tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams (221 800 Eur) 2023 metų Programai įgyvendinti ir laikiniesiems darbams vykdyti skirtas lėšas, įvertinus surinktų balų skaičių, paraiškų pateikimo datas ir patikslintų paraiškų pateikimo datą, kuri yra laikoma dokumentų pateikimo data, finansavimas skirtas šioms organizacijoms: Panevėžio „Rožyno“ progimnazija, Panevėžio „Vilties“ progimnazija, Panevėžio pradinė mokykla, VšĮ Šv. Juozapo globos namai, Panevėžio lopšelis-darželis „Taika“, Panevėžio lopšelis-darželis „Rūta“, Panevėžio lopšelis-darželis „Rugelis“, Panevėžio lopšelis-darželis „Gintarėlis“, Panevėžio lopšelis-darželis „Puriena“, Panevėžio lopšelis-darželis „Draugystė“, Panevėžio lopšelis-darželis „Riešutėlis“, Panevėžio lopšelis-darželis „Kastytis“, Panevėžio lopšelis-darželis „Diemedis“, Panevėžio lopšelis-darželis „Vaivorykštė“, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazija, Panevėžio lopšelis-darželis „Žibutė“, Panevėžio lopšelis-darželis „Žilvinas“, Panevėžio specialioji mokykla-daugiafunkcis centras, Panevėžio lopšelis-darželis „Dobilas“, VšĮ „Panevėžio mokslo ir technologijų parkas“, Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija, Panevėžio lopšelis-darželis „Žilvitis“, Panevėžio lopšelis-darželis „Sigutė“, Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjunga ir Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius.
Darbdavių organizuojamiems laikiniesiems darbams buvo sukurta 112 laikinojo darbo vietų. Iš jų:
Programoje dalyvauti buvo pasitelkta 140 asmenų, iš kurių 6 asmenys dėl sveikatos problemų negalėjo dirbti pasiūlyto darbo, 3 asmenys įsidarbino ir 1 asmuo susirgo darbinimosi laikotarpiu, 4 asmenys atsisakė siūlomo darbo.
Su 15 Programos dalyvių buvo nutrauktos terminuotos darbo sutartys savo noru arba dėl padarytų pravaikštų. 11 asmenų buvo nutraukta registracija Užimtumo tarnyboje.
Pasibaigus Priemonei, pagal darbdavių įsipareigojimus įdarbinti 44 asmenys (34,92 proc.).
Dalytasi gerąja patirtimi su kitų savivaldybių atstovais, kuruojančiais Programą.
Dalyvauta Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotame renginyje „Žmonių su negalia įtrauktis į atvirą darbo rinką: kaip efektyviai galime dirbti kartu“.