Kaip galima registruoti vaiką į darželį Panevėžyje?
Prisijunkite internetiniu adresu http:darzeliai.panevezys.lt , atsidariusiame elektroninių valdžios vartų puslapyje pasirinkite prisijungimo būdą (banku, mobiliuoju elektroniniu parašu ar elektroniniu parašu), atverkite visas Panevėžio ikimokyklines įstaigas ir apsispręskite, kurioje norėtumėte registruotis. Prašymų pateikimas elektroniniu būdu https://darzeliai.panevezys.lt/ (Naudotojo vadovas tėvams).
Kas suteikia unikalų kodą ir kam jis naudojamas?
Unikalų kodą suteikia sistema. Užregistravus vaiką, jei įvesti duomenys teisingi, prašymas bus išsiųstas ir gausite patvirtinimo žinutę pasirinktu būdu (el. paštu arba trumpąja SMS žinute). Žinutėje bus pridėtas unikalus kodas, kurį įvedus į sistemą, galėsite patikrinti vaiko poziciją eilėje.
Ar užsiregistravus vaiko tėvo prašymą, nustatoma vieta gali keistis? Kodėl?
Nustatoma vieta gali keistis dėl įvairių priežasčių:
- Pasikeitus prioritetų skaičiui;
- Vėliau registruoti vaikai gali turėti daugiau prioritetų, suteikiančių pirmumo teisę;
- Sutikrinus deklaruotą gyvenamąją vietą Gyventojų registre, miesto gyventojai automatiškai perkeliami aukščiau nei kitų savivaldybių gyventojai.
Ar vaiko tėvai gali pakeisti ugdymo įstaigos lankymo pradžios datą?
Esant būtinybei, taip. Apie ugdymo įstaigos lankymo pradžios datos pakeitimą reikėtų pranešti įstaigai.
Ar gali būti, kad vaiko, kurio gyvenamoji vieta deklaruota kitoje savivaldybėje, įstaiga gali nepriimti?
Vadovaujantis Vaikų priėmimo į ikimokyklinio ugdymo mokyklų grupes ugdytis pagal ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programas tvarkos aprašo, patvirtinto Panevėžio miesto savivaldybės tarybos 2016 m. birželio 30 d. sprendimu Nr. 1-197, 12 punktu, vaikai, kurių gyvenamoji vieta deklaruota ne Panevėžio miesto savivaldybėje, priimami, jeigu ugdymo įstaigoje yra laisvų vietų nuo rugpjūčio 1 d.
Kada prasideda grupių komplektavimas naujiems mokslo metams?
Vadovaujantis Vaikų priėmimo į ikimokyklinio ugdymo mokyklų grupes ugdytis pagal ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programas tvarkos aprašu, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės komplektuojamos pagal prašymų, pateiktų iki gegužės 31 dienos, skaičių – ne anksčiau kaip birželio 1 d.
Ar yra galimybė patekti į darželį ne nuo rugsėjo 1 d.?
Esant laisvų vietų, vaikų priėmimas į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes vyksta visus metus.
Jeigu 2017/2018 m. darželyje yra 2 atitinkamo amžiaus grupės, tai ir kitais metais grupių bus tiek pat ar nebūtinai?
Įstaiga turi atsižvelgti į prašymų kiekį. Tačiau pagrindinis kriterijus – anksčiau priimti ir ugdomi vaikai, kurių didžioji dalis ugdoma vis vyresnėse grupėse. Tik dalis mažylių lieka tose pačiose grupėse, todėl ir vietų skaičius kiekvienais mokslo metais yra kintantis.
Kiek prašymų galima užpildyti vienu metu?
Užpildyti daug prašymų galima, tačiau reikia žinoti, kad galioja tik vienas prašymas: užpildžius antrą prašymą registracijos sistemoje, pirmas tampa negaliojančiu, užpildžius trečią prašymą – pirmas ir antras prašymai tampa negaliojančiais. Kiekvienas naujas prašymas priimti vaiką ar pakeisti Įstaigą panaikina ankstesnįjį, todėl galiojantis yra vėliausiai pateiktas prašymas.
Kodėl esame taip žemai eilėje, nors esame su prioritetais?
Dėl tolimos vietos eilėje gali būti kelios priežastys:
- Į Jūsų norimą įstaigą daug norinčiųjų;
- Į ankstyvojo amžiaus grupes šioje įstaigoje yra labai daug norinčiųjų;
- Kiti vaikai gali turėti daugiau prioritetų, nei Jūsų vaikas.
- Jūsų prašymas yra parašytas vėliau, nei kitų.
- Esate deklaravę gyvenamąją vietą kitoje savivaldybėje, todėl sistema jus stumia į eilės galą.
Prisijungiau prie savivaldybės darželių puslapio ir sausio mėnesį mačiau, kad vaikas eilėje yra 28 vietoje, kai vėliau pažiūrėjau, pamačiau, kad esame 41 vietoje. Kodėl taip keičiasi vietos, nors kiti registruojasi vėliau nei mes?
Taip yra, nes peržiūrimos gyvenamosios vietos deklaracijos. Sistema automatiškai skiria vietą. Išsamiau vietų pasikeitimus paaiškina aukščiau pateikti klausimų atsakymai.
Kaip sužinoti, ar tikrai pateksime į tą patį darželį, kurį lanko ir kitas mūsų vaikas? Ar kiti prioritetai yra svarbesni?
Tai vienas iš prioritetų, kurie sudaro didesnę galimybę patekti į pageidaujamą įstaigą. Tačiau dėl priėmimo turite kreiptis į įstaigos vadovą, kuris paaiškintų, kuriose grupėse bus laisvų vietų. Visi prioritetai yra lygiaverčiai ir yra sumuojami.
Kurią vietą eilėje užima vaikas pagal grupę?
Sistema, suteikusi unikalų vaiko kodą, parodo vaikų eilę pagal amžiaus tarpsnius 1-3 metų, 3-5 metų ir 6/7 metų tarpsniuose.
Tačiau atkreipiame tėvų dėmesį, kad grupės komplektuojamos pagal higienos normose nustatytą vaiko amžių: 1-2, 2-3, 3-4, 4-5, 5-6, 6-7 metų. Taip pat yra komplektuojamos jungtinės grupės 1-6/7, 2-6/7, 3-6/7 metų vaikams, todėl dėl konkrečios vaiko galimybės patekti į grupes reikia teirautis įstaigos vadovo.
Jei esame padavę prašymus į keletą darželių, į kurį darželį būsime priimti?
Tik paskutinis Jūsų prašymas yra galiojantis, tad įstaiga, komplektuodama grupes naujiems mokslo metams (pagal gegužės 31 d. duomenis) nuo birželio 1 d. pagal sistemoje sudarytą prašymų eilę nustato maksimalų poreikį ir, pagal galimybes, kviečia vaikų tėvus įteisinti priėmimo.
Ar gali įstaigos darbuotojas (prašymo registratorius) pakeisti registravimo datą?
Sistema automatiškai įveda prašymo registravimo datą ir laiką, šių duomenų negali niekas pakeisti.
Ar gali įstaigos vadovas sukeisti vaikus, papildyti sąrašą nesamais prioritetais, kad patektų „savas“?
Negali. Sistema automatiškai nurodo registracijos vietą pagal prioritetus, automatiškai į eilę rikiuojami pirmiausia prašymai vaikų, kurių gyvenamoji vieta deklaruota Panevėžio mieste, tokiu eiliškumu: pirmiausia įrašomi vaikai, turintys prioritetų, po jų vaikai, neturintys prioritetų pagal registracijos datą ir po jų rikiuojami vaikai, laukiantys eilėje dėl perkėlimo.
Kaip patikrinamas prioritetų teisingumas?
Prioritetai turi būti patvirtinami tėvų, jiems atnešus patvirtinančius dokumentus, kai sistema pakviečia atvykti į įstaigą patvirtinti vaiko atvykimą. Jei nepateikiami reikiami dokumentai – nepagrindžiami prioritetai – jie anuliuojami sistemoje ir eiliškumas perrikiuojamas automatiškai.